Přístrojové vybavení ordinace

1

TK HOLTER - 24 HODINOVÉ MONITOROVÁNÍ KREVNÍHO TLAKU

Jde o 24hodinové sledování krevního tlaku pomocí plně automatizovaného přístroje a tlakové manžety namotané na paži, která se při opakovaném měření tlaku nafukuje a postupně vyfukuje. Cílem je kontrola účinnosti správně nastavené antihypertenzní léčby (léčba vysokého krevního tlaku) pro pacienty s tímto onemocněním nebo pomáhá s jeho odhalením.
2

EKG/FUNKČNÍ VYŠTŘENÍ SRDCE

Je neinvazivní vyšetření, které pomocí křivky zobrazuje elektrickou aktivitu srdce. Jde o nenáročné a nebolestivé vyšetření, které se používá při bolesti a tlaku na hrudi, bušení srdce, závratí a dušnosti. EKG umožňuje odhalení většiny závažných srdečných onemocnění (např. infarkt myokardu, chlopenní vadu, poruchy srdečního rytmu aj.)
3

SPIROMETRIE

Nenáročné, nebolestivé a doplňující vyšetření v případě různých respiračních potíží, jako je hlavně dlouhotrvající kašel, bolest na hrudi a dušnost. Jedná se o měření plicních funkcí a může upozornit na řadu počínajících plicních onemocnění jako např. CHOPN, astma bronchiale, plicní fibrózy aj. Na spirometrické vyšetření by měl jít každý pacient, který má obtíže při dýchání – má pocit dušnosti, tlaku na hrudi, staženého hrudníku, potíže se nadechnout nebo vydechnout, pískání na hrudníku, pocit vrzání, kašel...to všechno jsou indikace pro provedení spirometrie.
4

CRP TEST/INVAZIVNÍ VYŠETŘENÍ

Vyšetření se provádí odběrem malého množství krve z prstu. Používá se při zánětlivých onemocněních, který slouží k rozlišení bakteriální a virové infekce a pomáhá s rozhodnutím o nasazení správné antibiotické léčby.
5

TEST SRÁŽLIVOSTI KRVE TZV. INR TEST

Vyšetření se provádí taktéž odběrem malého množství krve z prstu u všech pacientů, kteří užívají antikoagulační léčbu. Hlavním cílem je kontrola její účinnosti v ambulantní praxi.
6

GLUKOMETR/INVAZIVNÍ VYŠETŘENÍ

Cílem vyšetření je stanovení hladiny cukru v krvi tzv. glykémie, které se provádí odběrem kapky krve z prstu. Používá se k vyloučení, potvrzení nebo pravidelné kontrole diabetu mellitu/cukrovky. V naší ambulanci pečujeme převážně o nekomplikované diabetiky 2. typu s již nasazenou perorální léčbou.
7

PRSTOVÝ PULZNÍ OXYMETR

Jedná se o neinvazivní měření hladiny kyslíku v krvi. Je to pomocná metoda u dechových potíží nejen u pacientů s plicními onemocněními, ale může být také užitečným indikátorem spánkové apnoe. Dalším důvodem, proč změřit hladinu kyslíku v krvi je provozování sportovních aktivit ve vysoké nadmořské výšce nebo u potápěčů.
8

FOB TEST

Jednoduchý, ale důležitý test na okultní krvácení v lidské stolici. Cílem je zjistit přítomnost krve ve stolici, která může být způsobena mnoha onemocněními trávicího traktu např. karcinom tlustého střeva, divertikulitida aj. Vyšetření se provádí každé dva roky v rámci preventivní periodické prohlídky pro všechny pacienty nad 50 let.

MEDIPREVENT s.r.o.

praktický lékař pro dospělé Praha 8 Čimice

MUDr. Eva Zenková

Adresa ordinace
Tišická 396/1, Praha 8 - Čimice

Telefon
+420 233 552 395

E-mail
info@mediprevent.cz

Ordinační hodiny

 

 Akutní pacienti

 Pouze objednaní pacienti

 Pondělí  12 - 14  14 - 18
 Úterý  8 - 10  10 - 13:30
 Středa  8 - 10  10 - 13:30
 Čtvrtek  12 - 14  14 - 18
 Pátek  8 - 10  10 - 13:30


Podrobnosti